• تاریخچه نمك دریاچه ارومیه :
نمك دریاچه ارومیه از نادر نمك‌های دریاچه‌ای مرده در جهان می‌باشد كه بدلیل وجود گونه‌ای از سخت پوستان كه از كمیاب‌ترین سخت پوستان می‌باشند ( آرتیمیا ) در آب دریاچه ارومیه و تركیبات و مواد معدنی كه از پوسته این موجود زنده به دست آمده است .
 مشخص شده نمك دریاچه ارومیه دارای مقادیر بسیاری از مواد معدنی از جمله كلر، سدیم، پتاسیم، منزیم، كلسیم، برم، سولفات‌ها و دیگر مواد معدنی به همراه كتون می باشند كه هریك به تنهایی دارای خواص بسیاری هستند و در درمان بیماری‌های متعدد از جمله بیماری‌های قارچی و پوستی، دردهای عضلانی و مفصلی، رفع خستگی و استرس، همچنین بهبود پینه و ترك پا و دست موثر می‌باشند.

 دریاچه مرده به دریاچه‌هایی می گویند كه بدلیل عدم ارتباط با آبراه‌های اصلی بتدریج با از دست دادن آب و افزایش میزان املاح نمكی به دریاچه‌های شوری تبدیل می شوند كه دیگر زیستگاه هیچ موجود زنده دریایی نمی‌باشد كه در اصطلاح آن را دریاچه مرده می‌نامند. اما این دریاچه‌های مرده آن قدر مملو از خواص درمانی نایاب می‌باشند كه بهترین درمان برای انواع بیماری و امراض مختلف هستند.

 تنها 3 دریاچه عظیم مرده در دنیا وجود دارد كه دومین آنها پس از بحرالمیت دریاچه مرده ارومیه می‌باشد و پس از آن دریاچه مرده نمك آمریكا (America Lake Salt )در رده سوم قرار دارد.

 نمك این دریاچه برای بیماریهای قارچی و پوستی، دردهای عضلانی و مفصلی، رفع خستگی و استرس و همچنین بهبود پینه و ترك پا و دست مؤثر است.

• طبیعت و خواص درمانی نمك دریاچه ارومیه :
طبیعت نمك، گرم و خشك و اصلاح كننده غذا می باشد. یعنی غذا را سالم و گند زدایی می كند.
رسول خدا (ص) می فرمایند: قبل و بعد از غذا كمی نمك میل كنید و در روایت چنین آمده است:
إن فی الملح شفاء من سبعین داء؛
همانا نمك، موجب شفای هفتاد نوع بیماری است.
 از بین نمك های طبیعی قابل استفاده، در حال حاضر نمك برخی از دریاچه های ایران مانند دریاچه ارومیه مورد آزمایش قرار گرفته و بسیار عالی و مناسب در سطح جهانی است.

 این نمك به صورت طبیعی و به اندازه نیاز بدن حاوی منیزیم، كلسیم، پتاسیم، ید، منگنز و روی (zink) می باشد.حتی زنان باردار، افراد دارای فشار خون بالا، افراد دیابتی و بیماران قلبی نیز می توانند نمك دریا را به راحتی و بدون هیچ مشكلی مصرف كنند.

 نمك دریاچه ارومیه برطرف كننده كك و مك، ضد چاقی، ضد ورم و برطرف كننده اخلاط سودا، صفرا و بلغم می باشد.

 خوردن مقدار كمی نمك قبل از غذا، باعث می شود میكروب های معده كه در بزاق دهان افراد تجمع كرده اند به سرعت از بین بروند و خوردن نمك بعد از غذا باعث می شود غذای باقی مانده لای دندانها موجب خرابی دندان ها نشود.

 نمك دریاچه ارومیه یك ضد عفونی كننده بسیار مناسب و طبیعی برای سبز یجات است. برای ضدعفونی سبزیجات مقداری نمك را در آب ریخته و برای مدتی سبزیجات را در آن آب قرار دهید.

 اثرات درمانی نمك دریاچه ارومیه از گذشته‌های دور كشف شده بوده است به طوری كه بیماران مسافتهای طولانی را برای رسیدن به این دریاچه مرده و استحمام در آن طی می كرده‌اند.

 آب دریاچه ارومیه از دسته آبهای كلروره سدیك می‌باشد؛ بدین لحاظ می توان از آب دریاچه در درمان بیماری‌ها استفاده كرد. آشامیدن آب‌ های كلروره سدیك غلظت صفرا را پایین می آورد و در نتیجه ترشح صفرا بهتر جریان می‌یابد.آرامش را به پاهایتان هدیه کنید

 

آرامش را به پاهایتان هدیه کنید!

یک حمام ویژه برای پاهایتان می تواند یک تجربه عالی و آرام بخش را برایتان به ارمغان بیاورد.

اما به گفته متخصصین سلامت، منافع آن بسیار بیشتر می باشد. به راحتی فقط با اضافه کردن چند ماده نسبتا ارزان به آب گرم، شما می توانید پای خود را در آبی غوطه ور کنید که سلامتیتان را ارتقا داده و بدنتان را از شر سموم مختلف خلاص می کند.

چرا نمک دریا؟

خواص درمانی نمک دریا در طول قرن ها به اثبات رسیده است. مطابق افسانه های کهن ملکه کلئوپاترا مارک انتونی را به تسخیر قسمت هایی از دریای مرده وادار کرد تا به آبهای سرشار از مواد معدنی دسترسی یافته و زیبایی و سلامتی را تجربه کند. در حالی که نمک دریاها شامل رگه هایی از مواد معدنی است، آب دریای مرده شامل ۲۱ نوع مواد معدنی می باشد. علاوه بر مزایای سم زدایی، برخی از این مواد معدنی ( منیزیم،کلسیم،روی،سلنیوم،و پتاسیم) به عنوان دوستان پوست ومفید برای تقویت و هیدراته کردن آن شناخته شده اند. از نمک دریای مرده همانند محصولات مراقبت از پوست به عنوان تقویت کننده پوستی برای درمان هایی نظیر درمان های اتوپیک و آسیب های ناشی از اشعه ماورای بنفش خورشید استفاده می شود.

 آرامش را به پاهایتان هدیه کنید!

چگونه این ماده شفا بخش را با ترکیب چند ماده ساده در منزل آماده کنیم؟

مواد لازم:

    ظرف مخصوص پا شویه یا وان حمام
    آب گرم (فقط تا اندازه ای که پایتان را بپوشاند)
    ۶ قاشق مربا خوری نمک دریا( ترجیحا نمک دریای مرده)
    ۶ قاشق مربا خوری جوش شیرین و حوله

 آرامش را به پاهایتان هدیه کنید!

دستورالعمل:

آب گرم (نه خیلی داغ) را در ظرف مخصوص پاشویه یا وان حمام بریزید، سپس نمک دریا و جوش شیرین را اضافه کرده و پاهایتان را داخل آب فرو ببرید و تا سرد شدن آب (حدودا ۲۰ دقیقه ) منتظر بمانید. هرگز نمک را از پاهایتان نشسته و پاهایتان را با حوله ای نرم و به آرامی خشک کنید.
پزشکان متخصص طب سنتی به منظور تشویق افراد به انجام فرایند سم زدایی آرام در طول زمان تکرار این روش را ۲-۳ بار در هفته توصیه می کنند. شاید شما هم مایل باشید حمام سم زدایی را برای کل بدنتان امتحان کنید، برای این کار ،با اضافه کردن حدودا ۵۰۰ گرم نمک دریا و ۵۰۰ گرم جوش شیرین به آب گرم (نه داغ) حمام،به مدت ۴۵ دقیقه تا پایین آمدن دمای آب در آب باقی بمانید.
توجه: اگر باردار هستید قبل از هرگونه اقدامی جهت سم زدایی بدنتان با پزشک خود مشورت کنید
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید