بنام خدا
 

 آقای م.ح.ا. ۳۳ ساله از تهران، شغل آزاد، در تاریخ ۶ /۱۱/ 93 به علت ناباروری مراجعه کردند. نامبرده ۷ سال قبل ازدواج کرده و به مدت ۵ سال تمایل به بچه دار شدن نداشته و در دو سال اخیر اقدام به بارداری کرده است. همسر وی یک بار سال گذشته باردار شده که در سن چهار ماهگی به خاطر پارگی کیسه آب دچار سقط خود به خودي گشته  و پس از آن دیگر باردار نشده است. بعد از اين اتفاق بيمار تا مدتی دچار افسردگی بوده است.
 در بررسی آنالیز اسپرم بیمار، کاهش قدرت حرکت اسپرم مشاهده شده که عليرغم درمان با داروهای طب نوین تاثیری در آن نداشته است. همسر بیمار اگر چه اغلب قاعدگی های منظم دارد ولی با تشخیص تنبلي تخمدانی (ovarian dysfunction) تحت درمان با متفورمین می باشد. در سابقه ی او کم کاری تیروئید وجود داشته که به خاطر آن از مدت ها قبل تحت درمان با لووتیروکسین بوده و وضعیت تیروئید بیماری نرمال شده است.
 
 با توجه به وضعیت زوجين، از طرف متخصص زنان و زایمان توصیه اکید به IUI (قراردادن اسپرم فراوري و تغليظ شده مرد در رحم زن بطور مستقيم توسط لاپاراسكوپي) شده است.


درمان هاي طب سنتي وسير درمان :
 برای بیمار جهت درمان، حجامت از ناحیه لگن برای ۴ جلسه و زانوی دنبالچه برای ۲ جلسه در نظر گرفته شد. برای همسر وی نیز حجامت لگن ۴ جلسه و حجامت زیر شکم ۳ جلسه در نظر گرفته شد. در ضمن برای همسر بیمار شربت گیاهی اعصاب و نیز ورزش نفس( نوعی دم و بازدم که در طی آن رحم به سمت بالا کشیده می شود) تجویز شد.
 در اسفند ماه سال ۹۳ همسر بیمار حامله شد.
 در حدود دو ماهه بارداری، بیمار مختصری دچار افزایش قند خون شد ولی تشخیص دیابت بارداری گذاشته نشد،كه در اين مرحله برای بیمار از ناحیه لوزه ها حجامت به عمل آمد. در سونوگرافی پنج ماهگی جفت بیمار قدامی و در پایین بوده و بیمار دچار دردهای زیر شکمی گشت كه توصیه به استراحت بیشتر شد.
 در تاریخ ۱۶ آبان ۹۴ نوزاد پسر با حال عمومی خوب به دنیا آمد .در تاریخ ۲۸ تیر ۹۵ از حال عمومی شیرخوار جویا شدیم که وضعیت عمومی وی بسیار خوب و تنها کمی حساسیت پوستی در ناحیه گردن داشت.
 
صفحه قبل تماس با ما نسخه قابل چاپ
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید