به نام خدا
 
 آقای م.ق. ۳۵ ساله از تهران شغل کارمند در تاریخ بیست و سوم شهریور ۹۴ به علت سابقه سینوزیت چند ساله همراه با آلرژی مراجعه کرده است.
 در شرح حال خود کاهش شدید حس چشایی و بویایی همراه با خلط فراوان را بیان می دارد. بیماری به خاطر سینوزیت دچار سردرد های بسیار شدید و آزاردهنده میباشد که به خاطر آن مکرر از مسکن های فراوان استفاده می کند،  وی حدود ۴ ماه است که اصلاً نمی تواند از بینی نفس بکشد و خشکی شدید گلو بیمار را شبها از خواب بیدار می کنند و به همین دلیل اغلب قطره نفازولین بینی مصرف می کند.
 طبق گفته بیمار وی قبلا تمایل به جراحی داشته است ولی متخصص گوش و حلق و بینی امیدی به بهبودی وی نداشته و انجام جراحی را موفقیت‌آمیز نمی‌دانست است.
بیمار در بررسی سابقه خود بیان داشت که دچار حساسیت ریوی بوده و با تشخیص اسم اسپری مصرف می کند .
 
درمان طب سنتی و سیر درمان
 برای بیمار حجامت چهار نقطه صورت یعنی نواحی سینوسهای صورت و زالو درمانی در دو طرف بینی و ناحیه پیشانی، براي چند جلسه، در نظر گرفته شد.
 در تاریخ ۲۹ مهرماه ۹۵ پس از یک بار حجامت سینوس های صورت و سه بار زالو درمانی وضعیت سینوزیت بیمار به گفته او ۸۰ درصد بهتر شده بود. سر دردهای بسیار شدید وي به طور کامل قطع شده و او دیگر نیازی به مصرف مسکن نداشت.خلط بيمار كاملا از بين رفته وخشكي شبانه گلوي وي نيز كامل مرتفع شده بود ونيازي به مصرف قطره نفازولین بینی نداشت. در ادامه درمان از بیمار خواسته شد تا زالو درمانی را برای حصول نتیجه کامل درمان ادامه دهد ولی او ابراز داشت :
  " در طول درمان با انجام زالو درمانی حس چشایی و بویایی او به تدریج بهتر شده است و چون مدت ها هیچ حس بویایی و چشایی نداشته است لذا در حال حاضر شامه وی نسبت به بوهای مختلف بسیار حساس شده و این مسئله کمی وی را آزار می‌دهد لذا بیشتر از این نمی خواهد حس بویایی و چشایی وی بهتر گردد " !!.
 
در پيگيري بيمار، در تاريخ 13 آذر 1395 او ابراز داشت ، پس از اين بهبودي، در فصل سرد،عليرغم توصيه متخصصين، سه بار به استخر (با غلظت كلر بالا)رفته كه همين مسئله باعث عود بيماري وي شده و قرار شد مجددا درمان خود را پيگيري كند.
صفحه قبل تماس با ما نسخه قابل چاپ
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید