به نام خدا
 
خانم پ. م.  ۵۵ ساله از تهران، شغل خانه دار، به علت مشکلات گوارشی در تاریخ ۵ مرداد ۹۳ مراجعه کردند. بیماری او از چهار سال قبل شروع شده و شامل تلخی دهان، احساس ترش کردن خیلی شدید و مکرر و نفخ و گاز و زیاد بعد از صرف غذا بوده است. اجابت مزاج بیمار نیز کمی با یبوست همراه مي باشد. بیمار از قبل به خاطر مشکلات روحی روانی قرص کلونازپام مصرف می کرده است.
 در آندوسکوپی دوم تیرماه ۹۳ موارد زیر قید شده است:
ريفلاكس معده به مري ، فتق معده از ديافراگم ، التهاب شديد معده
 
Endoscopic report of GI:
  • Reflux  Esophagitis  grade A
  • Mild Sliding Hiatal Hernia
  • Severe Antral Gastritis
 
 
 
درمان طب سنتی و سیر درمان:
 
 برای بیمار سه بار زالوی ناحیه معده از روی پوست شکم تجویز شد.
 جوشانده ای نیز از گل خطمی، ریشه خطمی و گل پنیرک همراه با روغن بادام شیرین تجویز شد تا روزی يك مرتبه مصرف کند. در ضمن توصیه شد هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری عسل را به آرامی بمکد و قورت دهد.
در تاریخ ۲۰ مرداد ۹۳ ، بيماربرای سومین مرحله ی زالو اندازی مراجعه کرد. وي داروها را مصرف کرده و میزان ترش کردن و تلخی دهان نیز کاهش یافته بود. برای اجابت مزاج بهتر، دم کرده ای از برگ سنا و گل سرخ تجویز شد
 
در مراجعه وي، به تاریخ ۱۷ مهرماه  ۹۳ بیمار بعد از چهار الی پنج جلسه زالو اندازی ابراز کرد وضعیت معده وی بسیار خوب شده و معتقد بود حدود ۹۰ درصد بهبود داشته است.
در پیگیری که حدود یک سال و نیم بعد انجام شد بیمار اظهار کرد نفخ و گاز شکم وی بسیار کاهش یافته به طوری که سایز شکم او کوچکتر شده است. سوزش سردل بسیار خوب شده و گهگاهی خیلی خفیف ترش می کند اما ميگفت بعد از درمان هاي طب سنتي هرگز نیازی به مصرف قرص های شیمیایی برای مشکل گوارشی خود پیدا نکرده است.
 
صفحه قبل تماس با ما نسخه قابل چاپ
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید