بنام خدا

بیمار خانم ز.ش.ف. 39  ساله از تهران - شغل خانه دار - به علت درد نیمه چپ صورت از چند ماه قبل مراجعه کرده است. درد در نواحی مفصل فکی گیجگاهی و اطراف آن(  چشم، گلو و بینی) متمرکز بوده و گاهی شبها مانع خواب بیمار می شده است. بیمار به خاطر درد نیمه چپ دهان،ناچار است غذا را با نیمه راست جویده و اخیراً به دنبال یک کار دندانپزشکی و باز نگه داشتن طولانی مدت دهان ، درد وي تشديد شده است.
. بیمار از گذشته تا به الان سابقه سردرد میگرنی  نیز دارد.
 در بررسی توسط دکتر گوش حلق بینی عکس و سی تی اسکن از سینوس تهيه شده كه نكته خاصي نداشته و شستشوی گوش نيز انجام شده است . در بررسی توسط جراح فک و صورت احتمال التهاب مفصل فکی گیجگاهی مطرح شده است. درمانهای پزشکی انجام شده برای بیمار تا به حال چندان موثر نبوده و مصرف داروهای مسکن و ضد التهاب نيز خيلي مفید فایده نبوده اند.
در معاینه پزشک طب سنتی نیز احتمال التهاب مفصل فکی گیجگاهی داده شده و برای بیمار ماساژ روغن قسط بر روي مفصل فكي گيجگاهي  و تجویز و زالو درمانی در نواحی زیر لوزه ها و چانه برای سه جلسه انجام شد. با انجام این کارهای درمانی حال بیمار کاملاً خوب شد و درد وي کاملاً مرتفع گشت و در پيگيري ای که نه ماه بعد انجام شد بیمار هرگز عود بیماری نداشته است.
صفحه قبل تماس با ما نسخه قابل چاپ
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید