به نام خدا
 
خانم ن.ف.  ۲۸ ساله شغل دانشجو در تاریخ ۲۵ مرداد ۹۲ به علت مشکلات زیر مراجعه کردند :
1)  کیست تخمدانی از دو سال پیش که در این مدت وضعیت پریودهای بیمار بسیار نامرتب و همراه با درد شدید بوده است و در دو سال گذشته  بیمار اغلب با مصرف داروهای هورمونی موفق به قاعدگی می شده است،
2) کاهش شدید قدرت حافظه، تلخی طعم دهان، بی خوابی شدید، اضطراب زیاد، افسردگی شدید و دوباره اقدام به خودکشی.
در سابقه وي،بیمار ذکر می کند که یبوست خیلی شدید داشته و اجابت مزاج  هر ۴ روز یکبار میباشد.
 
 درمان طب سنتی و سیر درمان :
 در ابتدا برای آرامش اعصاب عرق بهار نارنج و تخم فرنجمشک وشربت اعصاب گیاهی تجویز شد. همچنین برای درمان یبوست تنقیه ای  از زیره سبز رازیانه ریوند چینی برگ سنا...... نوشته شد. یک ماه بعد کیفیت خواب بیمار بسیار خوب شده و وضعیت روحی روانی نیز بهتر شده بود.
 برای درمان کیست تخمدان نيز چندین مرحله حجامت لگن، حجامت زیر شکم و بادکش زیر شکم در نظر گرفته شد.
 
به مرور بیمار قادر شد بدون مصرف دارو هورموني  (OCP) پریود شود. در طول مدت درمان به بیمار توصیه شد شبی یک لیوان عرق رازیانه مصرف کرده و برای اجابت مزاج بهتر از فلوس استفاده کند همچنین برای آرامش بیشتر اعصاب از گیاهانی نظیر اسطوخودوس بادرنجبویه و افتیمون استفاده می کرده است.
 در اردیبهشت ۹۳ کیست های بیمار کاملاً خوب شده و پریود های وی بسیار منظم شده بودند. بیماری یک بار دچار لکه بینی به مدت سه روز شده بود كه توصیه به انجام حجامت لگن و زير شكم و مصرف عرق بومادران شد.
 در پی گیری از وضعیت بیمار در تیرماه ۹۵ ، بیمار اظهار داشت که در سونوگرافی چند ماه قبل هیچ کیستی وجود نداشته و وضعیت پریود وی کاملاً نرمال است.اجابت مزاج وي نيز بدون مصرف داروي گياهي 2 – 3 بار در روز مي باشد. در ضمن بیان کرد که حال عمومی او خوب بوده و وضعیت روحی روانی وی بسیار رضایت بخش است.
 
 لازم به ذکر است برای اختصار مطلب، تنها تعدادی از داروهای تجویزشده ذکر گردیده اند.
 
صفحه قبل تماس با ما نسخه قابل چاپ
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید